Чакащата игра продължава за 76ers относно статуса на контузията на Джоел Ембийд
AP News | 2024-02-03 | 01:08:33

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Дългосрочният статут на центъра на Филаделфия 76ърс Джоел Ембийд остана във въздуха в събота вечер, тъй като защитаващият MVP на НБА и служители на отбора продължиха да изчакайте потенциални варианти за справяне с контузия на менискуса, получена във вторник в Голдън Стейт.

„Не, просто още чакаме“, каза старши треньорът на Сиксърс Ник Нърс, когато беше помолен за актуална информация за Embiid по време на предварителната -пресконференция за мача в събота преди мача на Филаделфия срещу Бруклин Нетс.

Отборът потвърди в изявление пред репортери в четвъртък, че Ембийд е претърпял нараняване на страничния менискус, след като нападателят на Уориърс Джонатан Куминга е паднал на крака си по време на четвъртата четвърт от победата на Голдън Стейт със 119-107. Докладът продължава, като се казва, че Ембийд ще пропусне мача на Филаделфия в събота срещу Бруклин и ще бъде преоценен от лекари и служители на отбора, за да се определи план за рехабилитация на Ембийд.

Ембийд беше пропуснал двата предишни мача по време на пътуването с това, което клубът нарече „оток на лявото коляно“, и беше посочен като под въпрос с подуване на коляното на моменти от средата на декември. Медицинската сестра каза, че клубът не е знаел за проблеми с менискуса до контузията във вторник вечерта.

С отсъствието на Ембийд Филаделфия ще трябва да намери начин да запълни неговите 35,3 точки на мач и 11,3 борби. Междувременно Пол Рийд смята да раздели времето си в центъра с Мо Бамба, като Сиксърс потенциално ще направят ход за временен център преди крайния срок за търговия на 8 февруари. Tyrese Maxey вероятно ще стане център на офанзивната атака на Philadelphia, докато Embiid се завърне.

„Ние продължаваме да виждаме различни неща всяка вечер, които изглеждат различно, за да видим колко можем да използваме Paul и колко можем махни се от Мо — каза сестрата. „Пол е бърз, връщащ се назад човек, а Мо е пазач на топката в нападение, който върви отстрани и блокира удари. Те трябва да покрият 48-те минути – особено за сега и ние вярваме в тях.“